Sayfa yükleniyor... 8 Saniye kaldı.

Koçak, “Eskil Çiftçisinin Zararını Yerinde Tespit Edip, Gerekeni Yapacağız”

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak’ı telefonla arayarak, Eskil’in Eşmekaya, Bozcamahmut hattında bugün gerçekleşen dolu yağışı sonrası bilgi aldık, Başkan Koçak, “Eskil çiftçisinin zararını karşılamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Koçak, “Eskil Çiftçisinin Zararını Yerinde Tespit Edip, Gerekeni Yapacağız”

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Eskil’de bugün yağan doludan sonra Tuz Gölü Gazetesi’ne bir açıklama yaptı. Telefonla arayarak bilgi aldığımız Başkan Koçak şunları söyledi:

“Şu an için mısır ve şeker pancarında ciddi sorunlar yok fakat buğday ve arpalarda çiftçinin ciddi oranda zarar gördüğünü görmekteyiz. Sigortalı olan ürünlerin zararını zaten sigortalar karşılar. Diğer ürünler içinde biz birkaç gün sonra Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav’la birlikte bölgeye geleceğiz ve çiftçimizin zararını yerinde tespit edeceğiz.

Bundan önce çiftçimizin zararının karşılanması için devletimize müracaat ettiğimizde geri çevrilmedik. İnşallah bu seferde tüm çiftçilerimizin zararının karşılanması için, müracaatlarımızı ve gerekli girişimlerimizi yapıp, çiftçimizi mağdur etmeyeceğiz”

YORUM YAZIN