Sayfa yükleniyor... 8 Saniye kaldı.

Eskil’de ‘Koronavirüs’ Dolandırıcılığı

Eskil’e bağlı Eşmekaya Kasabasında, bugün iki şahıs kimliği henüz tespit edilemeyen şahıslarca aranarak 25 Biner TL dolandırıldılar.
Eskil’de ‘Koronavirüs’ Dolandırıcılığı

Eskil’e bağlı Eşmekaya kasabasında, dolandırıcıların yeni senaryosu ortaya çıktı. Kendisini “Ce” olarak tanıtan bir kişi, Eşmekaya’daki iki vatandaşı arayarak, koronavirüs kapsamında bir ikametgahta yaşadıklarını ve uygulamadan bunun güncellenmesi gerektiğini söyleyerek, vatandaşlardan bilgilerini aldı. Aldığı bu bilgilerle vatandaşların hesaplarına giren dolandırıcılar 25 Biner TL hesaplardan aktardıktan sonra ortalıktan kayboldu.

Konun güvenlik güçlerine intikal etmesinin ardından, Eşmekaya Jandarma Komutanlığı olayla ilgili tahkikat başlatırken, Eskil’deki tüm muhtarlara aşağıdaki uyarı mesajını göndererek vatandaşların dolandırıcılara kanmaması yönünde uyarılarda bulunmasını istedi.

“0534 431 56 29 numaralı hattan ismini Cem olarak beyan eden tanımadığı şahsın koronavirüs kapsamında ikamet değişikliği kapsamında aradığı, müştekinin Kimlik ve hesap bilgilerini talep ettiği, müştekinin bilgileri vermesi sonucu hesabından 25.000 TL para çekimi yapıldığı ve vatandaşların dolandırıldığı tespit edilmiştir.”

YORUM YAZIN

Mustafa unlu 28 Mayıs 2020

Halk bilinçli gibi görülsede bu sadece görüntüden ibaret madem koronavirüsle alakalı bir durum var hesap numarası şifre ne alaka

CEVAPLA

0 0

Piaget 28 Mayıs 2020

Lütfen uyanık olalım..Adres hesap bilgileri ve korona virüsün hiç bir bağıntısı yok

CEVAPLA

0 0

Hadi len ordan 27 Mayıs 2020

Geçin bu ayakları değil dolandırıcı polis olduğunda emin olsam yine hesap numaramı veya bilgilerimi vermem eğer hala bu şekilde dolandırılan varsa psikiyatriye bi görünsün beni biri arayacak bilgilerimi alacak öylemi

CEVAPLA

0 0