Sayfa yükleniyor... 8 Saniye kaldı.

Karatepe Sessiz ve Kimsesiz: Yetkililerden Destek Bekliyor

Bir zamanların otlak merkezi olan Karatepe mevkii yaşanan su problemlerinden dolayı hiçbir çobanın kalmadığı ve gitmediği yer haline geldi.
Karatepe Sessiz ve Kimsesiz: Yetkililerden Destek Bekliyor

Eskil'de hayvancılık her dönemde ana geçim kaynağı olurken, otlak alanlarındaki su yetersizliği hayvancılığı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Daha önceki senelerde, köylünün hayvanlarını otlattığı ve kış aylarını geçirmek için ot biçtiği Karatepe mevkii şimdi ıssız bir araziyi andırıyor. Bölgemizde ortaya çıkan susuzluk Karatepe bölgesini de ciddi manada etkilerken, bölgede hayvanların su ihtiyacını karşılayacak kadar bile su olmaması hayvancılıkla uğraşan üreticileri başka çareler aramaya zorluyor. 
Eskil'den bölgeye tatlı su taşınması yönünde bazı projeler zamanında konuşulsa da hiçbir adım atılmamasından dolayı bölge gittikçe yok olmaya ve eski önemini kaybetmeye başladı. Eğer bir süre daha bölgenin su problemi çözülmezse, bir zamanların en kalabalık bölgesi tamamen boşalacak ve üreticiler zor duruma girecek. 
Yetkililerden bu konuda çözüm isteyen Karatepe çobanları, “Bizler ilçe ekonomisine en çok katkı sağlayan kişiler olmamıza rağmen maalesef hiçbir sorunumuz çözüme kavuşmuyor. Karatepe bölgesinin yolları çok kötü, hiçbir çalışma yapılmadı. Bölgemizde su problemi var, yine hiçbir şey yapılmıyor. Yetkililerden ricamız, bizlerin hayatta kalması için bir an evvel Karatepe'nin problemlerinin çözümlenmesi gerekiyor” dedi.

YORUM YAZIN