Sayfa yükleniyor... 8 Saniye kaldı.

Eskil Müftülüğünden Mevlid-i Nebi Programı

Eskil Müftülüğü Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle bir program düzenledi.
Eskil Müftülüğünden Mevlid-i Nebi Programı

Eskil Müftülüğü, Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle bir program düzenledi. Eskil Düğün Salonu’nda gerçekleşen programa Aksaray İl Müftüsü Cemaleddin Bal, Eskil Kaymakamı Erkut Pamuk, Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, Eşmekaya Belediye Başkanı İsmail Hakkı Güneş ve çok sayıda misafir katıldı.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlarken, Kuran-ı Kerim tilaveti ve Eskil Müftü Vekili Zübeyr Akça’nın açılış konuşmasıyla devam etti. İlanı ve ezgilerinde okunduğu programda, İl Müftüsü Cemaleddin Bal “Peygamber ve Aile konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

PROGRAMDA PROTOKOL KRİZİ

Programda protokol oturma listesi yapılırken, sorumlu kişi tarafından yapılan ayarlama da MHP Eskil İlçe Başkanı Mustafa Güdendede’nin arka sıralarda yer ayırtılması tepkiye yol açtı. AK Parti İlçe Başkanının ön protokole oturtulup, diğer mecliste grubu bulunan partilerin ilçe başkanlarının arka sıralara konulması, İslam dininin Eskil’deki temsilcisi konumundaki Müftülük kurumunca arka sıralara oturtulması dikkatlerden kaçmazken, İlçe Başkanı Güdendede, program sırasında ön protokolden kendisinin kaldırılmasına tepki göstererek programı terk etti.

YORUM YAZIN