Sayfa yükleniyor... 8 Saniye kaldı.

Eskil'de Bulunan Yaralı Şahin Konya Hayvanat Bahçesine Teslim Edildi

Eskil'in Bayramdüğün Köyü yakınlarında koyun otlatan bir vatandaş, tarla kenarında yaralı bir şahinin yattığını fark edince durumu Tuz Gölü Gazetesi'ne iletti, bizde yaralı şahini teslim alıp Konya Karatay Hayvanat Bahçesi Müdürlüğüne tedavi edilmek üzere bıraktık.
Eskil'de Bulunan Yaralı Şahin Konya Hayvanat Bahçesine Teslim Edildi

Eskil Bayramdüğün Köyü yakınlarında, yaralı kıl başlı şahin bulundu. Büyükgözlük Yaylası'ndan Mustafa Altan'ın koyun güttüğü sırda tarla kenarında fark ettiği yaralı şahini, Tuz Gölü Gazetesi'ni arayarak bildirmesiyle bir ekiple bölgeye gittik. Kolundan büyük bir yara alan şahini, doğruca Konya'da bir veteriner hekime ilettik. Kanadındaki yarayı inceleyen veteriner hekim, yaranın ve oluşan kurtların tedavi edilmesinin imkânsız olduğunu belirten veteriner hekim, Konya Karatay Hayvanat Bahçesi'ne teslim edilmesini önerdi.
Hayvanat Bahçesi yetkilileri şahini teslim alırken, şahinin kanatlarının kesilmek zorunda olduğunu belirtti. Bir hayvanı avlamak için yere inmiş olacağı tahmin edilen hayvanın yaralarının da bu avlanma esnasında oluştuğu tahmin ediliyor.

YORUM YAZIN

Mehmet köse 5 Aralık 2019

Vay Aslan dünürüm vay doğayı seven duyarlı bir insan bu güzel ve asil davranışından dolayı kendisini tebrik ediyorum inşaallah yaralı şahin sağlığına kavuşur

CEVAPLA

0 0